تبلیغات
روح سواران بخش روح سواران بخش - عجایب ده گانه طبیعت
 

عجایب ده گانه طبیعت

نویسنده: مریم ابوالفتحی

 

آب فشان فلای (نودا ، ایالات متحده)

منظره این آب فشان طوری به نظر می رسد كه از یه سیاره ی دیگر به زمین آورده شده است.این آب فشان در یك ملك شخصی قرار دارد.

برج یخی كوه اریس(قطب جنوب)

كوه اربس یكی از فعال ترین آتش فشان های زمین است كه تقریبا 4 كیلومتر بالاتر از سطح زمین است و به خاطر دریاچه گدازه های مذاب واقع در دهانه ی آتش فشانی در قله ، میان مجموعه های آتش فشانی مشهور است 

 

سالر اویونی (بولیوی)

سالر یك بیابان نمكی انبوه است كه نور خورشید را چنان منعكس می كند كه با آسمان اثر تقارنی ایجاد می كند. در این بیابان چندین دریاچه با رنگ های غیر معمول وجود دارد كه علت آن رسوبات معدنی است.

 

وولینگیان ( هونان ، چین)

منطقه هونان مملوء از مناظر چشمگیر است و وولینگیان با شكوه یكی از بزرگ ترین جاذبه های آن استاین جاذبه ی طبیعی از 3000 لایه انباشتی آهك تشكیل شده است در این مكان آبشتر های زیبا و بزرگ ترین قار آهكی آسیا قرار دارد

 

چشمه ی سحرآمیز(پارك ملی چاپادا دیامانتینا، برزیل)

این چشمه عمق 120 فوتی دارد و آب آن آنقدر شفاف است كه صخره ها و تنه های درختان  قدیمی در كف آن قابل رؤیت است. هنگامیكه خورشید در سمت راست است نور از یه شكاف وارد می شود و انعكاسی آبی رنگ ایجاد می كند . 

 

جنگل سنگی (چین)

 

پاموكل( تركیه)

 

دانكسی لندفرم(چین)

ا

دانكسیا كه یعنی "ابر سرخ" بخشی از زمین است كه از سنگ های ماسه ای قرمز رنگ تشكیل شده كه در طی زمان به كوه ها و صخره هایی عجیب تبدیل شده اند.

 

دره ماه ( آرژانتین)

دره ماه دره ای دور افتاده در آرژانتین است. این دره با جرم های زمین شناسی میخكوب شده كه از فرسایش باد شكل گرفته و تخت سنگ هایی را مو جب شده كه مدورند و شبیه گلوله های مرمری هستند.

 

صخره های كاشا كاتووه تنت (نیو مكزیكو ، ایالات متحده)

 

 

() نظرات